Собствениците на логистичната фирма се оплакаха от административната тежест, която задушава малкия и средния бизнес. За пример те дадоха прословутата Наредба Н 18: Вече не знаем какво да направим, за да сме легални, казаха те.
През последните 10 години правителството на България наля 2 млн. лева в електронното управление, но резултатите са нулеви. А в страна като Естония, например, ефективно работеща електронна администрация позволи да бъдат съкратени 50% от чиновниците, каза Божанков. Той призна, че по време на срещите, които интензивно провежда в последните седмици, представителите на малкия и средния бизнес масово се оплакват, че не издържат на регулацията. “А най-циничното е, че, ако си на светло, ставаш жертва на репресивни мерки. Ако си нелегален - нямаш проблем”, посочи той.
“Имаме нужда от инфраструктура, за да възродим българското село. Обезлюдяването там е тежък проблем. Постоянно говорим за това, обаче селата не обезлюдяват, защото е затворено училището или съборено читалището. Това са последици.
Процесът с обезлюдяването е свързан и с неправилното разходване на европейските пари, които получихме през последните години. Тези средства отидоха за закупуването на активи, които не допринасят за развитието на земеделието и малките населени места. За разлика от нас, другите държави ползват този ресурс по предназначение и според изискванията на Европейския съюз, затова и добре си развиват земеделието”. Това каза на листата четвъртият в листата на “БСП за България” Симеон Вачков.