област Велико Търново
Сподели
26 май 2021
Автор: ОбластВТ

Комедията „Лъжата“ представя във Велико Търново кърджалийският театър

Комедията „Лъжата“ представя във  Велико Търново кърджалийският театър
Комедията „Лъжата“ ще представи на великотърновска сцена екипът на Театрално-музикален център – Кърджали. Представлението е на 28 май /петък/ от 19 часа в голяма зала на Музикално-драматичния театър „Константин Кисимов“ в старата столица.

Героите в пиесата „Лъжата“ попадат във верига от смешни до истеричност провали. Те са завъртени във вихрена спирала на непрекъснато надлъгване и надиграване. Доведени са до абсурда да не помнят кой какво е казал и кого как е излъгал. Текстът и невероятните ситуации, които предлага драматургията, дават възможност за ярки актьорски импровизации. Разбира се, като във всяка комедия, и тук има хепиенд.

Пиесата „Лъжата“ е на Иван Митев и е създадена по текста на едноименния руски водевил на Михаил Леонтиев. Режисьор
е Гълъб Бочуков, сценографията е на Томиана Томова-Начева, а музикалната среда е подготвена от Николай Владимиров. Текстът предлага възможност за ярки импровизации на актьорите, а ролите са поверени на Атанас Атанасов, Адриана Кънчева, Божидар Георгиев, Петър Мастагарков, Анна Петрова, Русалина Майналовска.

Билети за спектакъла „Лъжата“ се продават на касата на МДТ „Константин Кисимов“.

ПОДОБНИ НОВИНИ
ПОСЛЕДНИ НОВИНИ