15 май 2017
Автор: ОбластВТ

Хандбалисти от ПГЛПИ "Атанас Буров" станаха републикански шампиони

Хандбалисти от ПГЛПИ Атанас Буров станаха републикански шампиони

Държавни ученически финали по хандбал за младежи 11-12 клас - Три дни „Спорт палас” Варна беше домакин на шестте най-добри ученически отбора. По волята на жребия учениците от ПГЛПИ ”А.Буров” попаднаха в предварителна група с НПГПТО ”М.В.Ломоносов” – София и ЕГ ”Иван Вазов” – Пловдив. С две категорични победи - над столичани с 39:23(25:9) и пловдивчани с 32:28(18:12), горнооряховчани завършиха първи в групата. В полуфинала победиха връстниците си от град Кубрат с 37:21(21:8).На финала нашите момчета се изправиха срещу домакините от ПГСАГ ”Васил Левски”.

Невероятните горнооряховски състезатели, подкрепяни от многобройна агитка, започнаха с четири безответни гола.Тази преднина им вдъхна кураж да диктуват играта до края на полувремето, завършило с аванс (15:12). През втората част варненци се опитаха до променят ситуацията, започвайки с лична защита на двама от нашите хандбалисти.От щаба на „Буров” веднага промениха тактиката, която се оказа печеливша и за крайната победа с 29:25.

След последния съдийски сигнал момчетата посветиха победата на г-жа Илиана Якова. В идеалната седмица на турнира попаднаха Ивелин Дачев,Томислав Попов и Николай Генов. Златните медали и купата бяха връчени под бурните аплодисменти на феновете лично от директора на ПГЛПИ ”Атанас Буров” г-н Георги Иванов. Възпитаниците на треньорския тандем Маринела Агиларева и Йордан Димитров са Николай Дончев, Йордан Нотев,Радослав Йорданов,Любослав Димитров,Ивелин Дачев,Николай Генов,Кристиян Стефанов,Николай Москов,Томислав Попов,Марин Алеков,Николай Ахмедов и Анастас Анастасов,повечето състезатели на ХК”Локомотив”Горна Оряховица.