Фамилатлонът започна още сутринта в 9:30 часа. Децата имат възможността да се включат в 10 ателиета с карта за ориентиране, на която получават стикер след добро представяне на всяко тематично ателие. Участниците трябва да съберат всички стикери и да пуснат картата в кутията на сцената.
От 10.30 ч. на всеки 30 минути се теглят награди за участниците. Голямата награда – велосипед все още не е изтеглена. Пазникът ще продължи до 15:00 ч.
За тези, които не желаят да участват, има подготвени и други забавления – стреляне, катерене, кът с хамаци, кът за снимки с класически анимационни герои и други.
Наградите са осигурени от Община Горна Оряховица, Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни, Трансинс, АRR, SMARTY KIDS, Лактима Балкан. Фирмите „Захарни заводи“, „Ден и нощ“ и „Лактима“ осигуряват и лакомства и айряни за малчуганите.
След семейния празник „Фамилатлон”, събитията в града продължават с програмата на „100 години организиран футбол в Горна Оряховица”. От 15:30 ч. има тематична футболна изложба във фоайето на Спортната зала. От 16:00 ч. е представянето на книгата „Ретро Локо”, посветена на един век футбол в града. Програмата продължава с връчване на отличия за принос в развитието на футбола и футболни срещи. Вечерта не пропускайте прожекцията 3D mapping, направена специално за „Фамилатлон 2019” – от 21:00 ч.
Празникът се организира от Община Горна Оряховица и Сдружение „Горнооряховски младежки парламент” със съдействието на Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни, Исторически музей и sportuvam.info.