Днес участниците и техните автомобили преминаха административно-технически преглед в Горна Оряховица. Състезанието бе официално открито от кмета на Община Горна Оряховица инж. Добромир Добрев: Пожелавам успех и нека най-добрите да победят, от това състезание се ражда и шампионът на България.
Същинската надпревара е утре, когато автомобилите ще се състезават по пътя от стадиона до манастира „Св. Св. Петър и Павел”. На трасето ще излязат миналогодишният победител в шампионата Юлиян Телийски, завърналият се от Румъния Любен Каменов и Христо Манолов, който е първият победител в Лясковец през 2013-та година. Сред участниците е Стефан Стоев (Боженци), който ще стартира с много атрактивен автомобил.
Стартът на състезанието ще бъде даден в 11.00 ч. Награждаването на победителите ще се състои в района на стартовата линия.